Skip links

SANA Y KADAR CİRO GARANTİSİ VERİYORUM

Bu zamana kadar yüzlerce firmayla görüştüm onlarcasıyla çalışıyorum ve bıraktıklarım dahil 100+ firmayla çalışmışlığım vardır. Türkiye’de en çok gördüğüklerimden bir tanesi neredeyse her firmada enkaz topladık. Daha önceki ajanslar veya projeyi üstlenenlerin ortalıkta bıraktıkları bir enkaz. Aslında bunun birkaç sebebi olduğunu düşünüyorum.

 

Bu durumlar arasında da en çok gördüklerimden bir tanesi ilk ay beklentiyi aşırı yükseltip ciro garantisi veren ajans veya ekiplerin bıraktıkları enkazlar oldu.

 

( Bir firmada ilk aydan reklam bütçesine göre inanılmaz performans gösterebilirsiniz veya gösteremeyebilirsiniz. İlk ay gösterememek asla yetersizlik değildir. )

 

Bu konuda çok fazla kez tecrübe ettiğim kısım ciro garantisi verenlerin beklentiyi yükseltme ve çoğunlukla çabucak anlaşalım kafasında olduklarından hemen anlaşmayı bağlayıp bir süre sonra yollarını ayırdığını gördüm. Bu tarz ekiplerin de sürekli 2-3 ayda bir yeni müşteriler aramaya başladığını ve sadece sistemsel işleri bile halletmeden ayrıldığına tanıklık ettim.

Nasıl X kadar reklam bütçesine Y kadar ciro yapacağız (!)

Türkiye’de sektörümüzde olağan imkanlara göre çok güzel işler yapılıyor ve saygı duyulması gereken işler. Değerini görenler ya da görmeyenler mevcut. Lakin bu zamana kadar başarılı gördüğüm durum her zaman beklentiyi doğru şekilde yönetmekten ve şeffaf olmaktan geçiyor.

 

TAVSİYE ;

Eğer firmanıza veya projenize bir dijital pazarlama hizmeti almak istiyorsanız her zaman yukarıyı tekrar okuyun 🙂

MUSTAFA AĞBAŞ

Leave a comment

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.